1. Kapłan nosi w sobie problemy tych czasów, w których wzrasta. Bardzo ważna jest sytuacja naszych rodzin. Stąd ogromna odpowiedzialność za budowanie dobrych, kochających się rodzin. Kapłan zna ludzkie problemy. Sam zmaga się ze słabościami i wie, co to duchowa walka. Wie także, co znaczy upadek. W zgiełku sądów możemy nawet nie usłyszeć wołania posądzanego kapłana: „Jezusie, ulituj się nade mną”. Właściwą postawą jest przyniesienie tego człowieka przed Boże oblicze, chociażby poprzez modlitwę.
2. W czwartek 28 października o godz. 18:00 Msza o uzdrowienie za wstawiennictwem św. Szarbela.
3. Przyjmujemy jeszcze na wypominki, które w naszej parafii będą odmawiane w dniach 1, 2, 3 i 4 listopada o godz. 17:00 . W dniach 1 i 2 listopada Msze Święte w naszej parafii będą odprawiane o godz.: 7:00, 8:00, 10:00, 11:30 i 18:00. Nie ma Eucharystii o godz. 13:00.
4. W poniedziałek na godz.10:00 zapraszamy chętnych panów do pomocy w jesiennych porządkach wokół kaplicy.
List Bp Henryk Ciereszko – Wikariusza Generalnego Archidiecezji Białostockiej.
Czcigodni Księża, Osoby życia konsekrowanego, Bracia i Siostry w Chrystusie! Papież Franciszek w niedzielę 10 października 2021 r. zainaugurował XVI Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów na temat: „Ku Kościołowi Synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”, który potrwa do 2023 r. Prace synodalne są podzielone na trzy etapy: lokalny, kontynentalny i powszechny w Rzymie. Pierwszym etapem Synodu jest faza diecezjalna, której uroczyste otwarcie w naszej diecezji nastąpiło 17 października, w katedrze białostockiej. Zwracam się z serdeczną prośbą o zaangażowanie w przebieg prac na etapie diecezji. Prośbę kieruję do wszystkich parafii, zgromadzeń zakonnych żeńskich i męskich, ruchów i stowarzyszeń kościelnych, grup parafialnych, wszystkich ludzi dobrej woli, aby wypowiedzieć się na temat funkcjonowania i życia Kościoła w 10-ciu obszarach tematycznych zaproponowanych do przepracowania w ramach prac synodalnych. Są nimi: wspólnota, słuchanie, zabieranie głosu, celebrowanie, współodpowiedzialność w misji, prowadzenie dialogu w Kościele i w społeczeństwie, z innymi wyznaniami chrześcijańskimi, władza i uczestnictwo, rozeznawanie i podejmowanie decyzji, formowanie się do synodalności. Synod jest okazją do uświadomienia sobie, gdzie jesteśmy na drodze budowania synodalnej wrażliwości w „podążaniu razem” na drogach wiary i życia chrześcijańskiego, a więc do wskazania, jakie napotykamy trudności, a jakie mamy dobre praktyki i doświadczenia. Synodalne prace w parafii potrwają do 15 lutego 2022 r. Z pomocą lokalnych społeczności, takich jak szkoły i instytucje społeczne, można podjąć szczególny wysiłek w celu identyfikacji i dotarcia do tych, którzy od pewnego czasu nie utrzymują regularnych kontaktów ze wspólnotą kościelną. Należy zadbać o zaangażowanie tych, którzy są wykluczeni lub których głosy często nie są brane pod uwagę.
5. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski Abp Stanisława Gądeckiego o przestrzeganie obostrzeń sanitarnych w kontekście zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych. Od kilku tygodni zauważamy w Polsce i na świecie szybki wzrost zakażeń koronawirusem, będący przejawem kolejnej fali pandemii. Jak informują służby medyczne i sanitarne, sytuacja epidemiczna w naszej ojczyźnie jest zróżnicowana i w niektórych regionach Polski odnotowuje się większy wzrost zachorowań. W trosce o zdrowie i życie nasze oraz naszych bliźnich, w kontekście zbliżającej się uroczystości Wszystkich Świętych, kolejny raz zwracam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o przestrzeganie norm i zasad sanitarnych, zwłaszcza o noszenie maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych. Ponadto, pragnę raz jeszcze wyrazić moją wdzięczność wobec wszystkich pracowników służby zdrowia za ich wytrwałą i heroiczną służbę w walce z pandemią.
6. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje, zaś puszka zbierana przez woluntariuszy, przeznaczona jest na transport do Bostonu i operację 19 miesięcznej Julii Kierzkowskiej, która potrzebuje pilnej operacji serca.
7. Bóg zapłać sprzątającym w piątek naszą świątynię. Wszystkim darczyńcom władającym ofiary w kancelarii i na konto parafii na budowę kościoła – niech Dobry Bóg wynagrodzi!